Може Ли Да Скратам Bitcoin ?

Се прашувам како Cysec во Кипар проверува за нормална работа на forex брокери. Огромното мнозинство на брокери за мини и микро девизи ќе им овозможи на трговците да депонираат пари преку традиционален банкарски трансфер, иако тоа не одговара на сите. Ја гледате незамисливата случајност на овие инциденти што се случуваат само кога ќе одлучите да инвестирате. Добро, па мислам дека можеби тоа е случајност. Мој профил беше во УСД, но тие немаа конверзија на УСД во ЕУР, па ги контактирав назад и прашував како ќе конвертирам УСД во ЕВРА кога немате инструмент за конверзија? На пример, CFD ви овозможува да тргувате со акции и акции, злато, нафта, природен гас, берзански индекси, каматни стапки, фјучерси, Forex и тргување па дури и криптовалути. Се разбира, тие нема да отворат трансакции за вас со брокер за бинарни опции за вас, но затоа се подобри. Единственото прашање што го имав е кога тие постојано ме прашуваат да ја преправам банкарската изјава или слика на мојата кредитна картичка за време на повлекувања и депозити, но добив коригира кога им кажав дека сум испратил повеќе пати и дека тие можат да го добијат од мојот претходен Поставени. Го известивме менаџерот на вашата сметка за овој коментар и тој се обиде да ве контактира неколку пати без никаков одговор.

Потоа ја пополнуваат личната сметка со поставките, го пропишуваат основниот принцип на програмата. Жал ми е да се слушне дека не сте уживале во вашето искуство со FXTM. Почитуван глисег. Ви благодариме за вашиот преглед и жал да слушнете дека не сте уживале во вашето искуство со FXTM. Почитуван Донофн, ви благодариме за вашиот преглед. Ви благодариме johnbuen за вашиот прекрасен преглед. Драги Manish, Ви благодарам за вашиот преглед. Почитувана Сара, Ви благодарам за прегледот. Една ѕвезда за снимање. Навистина е важно кога тргувате со девизен курс, да имате разбирање за тоа како се менуваат девизните курсеви и како тоа ви се мери и илустрира како трговец. Ширењето е поставено од брокерите и тие не се менуваат без оглед на условите на пазарот. Овој недостаток е својствен за сите роботи без исклучок. Сите ваши занаети беа извршени правилно без грешки. Исто така беше кажано дека парите на мојата сметка беа мои и може да се повлечат во секое време. Се обидував да ги повлечам парите за 4 недели. Компанијата ги зема предвид вашите повратни информации и континуирано ги подобрува своите услуги, притоа давајќи голем акцент на едукација на своите клиенти и обезбедување транспарентност, безбедност и професионални услуги. Ве молиме имајте предвид дека ги земавме вашите повратни информации во предвид, додека продолжуваме да ги подобруваме нашите услуги, придржувајќи се кон ригорозни професионални стандарди.

Ве молиме внимавајте од овој брокер. Тоа е меѓународно лиценциран и сертифициран брокер за извршување финансиски трансакции. Сега разбирам Theres ризици за тргување, но ова е многу сомнително. Се надеваме дека можеме да ви помогнеме да го решите ова прашање што е можно поскоро. Не сме сигурни дека го разбираме проблемот, бидејќи не наплатуваме за да им помогнеме на нашите клиенти. Ние сакаме да повториме дека компанијата секогаш делува во најдобар интерес на своите клиенти и работи во строга регулаторна средина. Ова оди против нашата корпоративна и регулаторна етика. Како што беше претходно споменато, кога ќе ставите повлекување преку нашата мобилна апликација, треба да се направи во валутата што е деноминирана во трговската сметка, а не од друга валута. Покрај нашата постојана комуникација во врска со вашата трговска сметка 1105340, ви дадовме детално објаснување во врска со вашите нарачки и можеме да ве увериме дека сите нарачки беа правилно отворени и затворени според барањето од мобилниот терминал. Секое брокерско работење во Велика Британија според законот е потребно да добие дозвола за тргување од регулаторното тело FCA. Забележете дека претходните резултати не ги гарантираат идните резултати и дека тргување со forex и CFDs вклучува значителен ризик кој може да резултира со губење на инвестираниот капитал.

Јас ги мразам. Fxtm е измама не им се придружува. Нејзината измама тие осигуруваат дека губите пари и знаат дека ќе вложите повеќе за да направите и ќе изгубите повеќе. Морам да кажам дека во минатото CYsec имал IronFx да функционира нормално кога бил класифициран како измама од многу сајтови. Ова ме тера да не верувам дури и во Cysec. Ве молиме имајте предвид дека многу сериозно го сфаќаме секој случај на трговски прашања, но заклучивме дека трговијата е извршена правилно, како што детално го напишавме во нашиот одговор на 31st октомври. Понатаму, ве молиме забележете дека износот на 52 USD што го спомнавте е разликата во курсни разлики поради пренесувањето на вашите средства од трговската сметка на деноминирана валута во деноминирана EUR сметка. Големи или повеќе егзотични валутни парови имаат тенденција да имаат поширок распон од специјалност поради понискиот обем на тргување. Тргување со робинство, „Робинхуд» го ограничува бројот на денови на тргување што можете да ги спроведете ако вашата сметка е помала од 25.000 УСД. Користен од трговци во над 180 земји и целосно регулиран, софтверот FXTM на ForexTime е безбеден облог за тргување со валути.

Ако ви се допадна оваа кратка статија и сакате да добиете повеќе информации за Автоматско тргување со девизен курс, посетете ја веб-страницата.

The following two tabs change content below.

qmjlashawnda

Последние публикации от автора qmjlashawnda (Посмотреть все)